Vianoce a knihy

27.12.2015 10:02

Je tu čas vianočný, čas rozdávania radosti a darčekov v objatí rodiny. Presne tak, je tu čas na rozdávanie kníh.

Ja osobne veľmi rada nakupujem darčeky, preto je pre mňa doslova utrpením, že v mojom okolí nikto knihy nečíta. Pár pokusov o darovanie knihy tu bolo, žáner sa vždy páčil, nadšenie bolo, ale všetci sa vyhovárali na čas a tak pri otázke ako sa kniha páčila, došlo na trápne ospravedlnenie. To veru naštve, keď váš darček aj napriek hodine strávenej v kníhkupectve zapadá v poličke prachom. Určite to poznáte aj vy ostatní. No z nejakého dôvodu nás aj tak neprestane tešiť nakupovať knihy pre našich milovaných. Čo teda vybrať?

 

Žánrov je mnoho a každý má rád niečo iné, u mňa v súčasnej dobe vedú historické romány, ezoterika, odborná literatúra zameraná na psychológiu a urban fantasy. No nesmiete zabúdať, že nekupujete knihu pre seba. Keď pre niekoho kupujete knihu, tak podľa mňa kľúčom k správnemu výberu je poznať, o čo sa zaujíma osoba, ktorú chcete obdarovať. Má rada RPG počítačové hry? Je to umelec? Zaoberá sa vedou a technikou? Či je to azda romantická duša? Môžete tiež vsadiť na populárnych autorov ako je Dominik Dán, Dan Brown, Eva Urbaníková či Jo Nesbo. Vrhnúť sa do vôd neprebádaných, riadiť sa názorom ostatných a prejsť si internetové recenzie.

 

Pre mňa je pri výbere tej správnej knihy najdôležitejšie zvážiť prednosti milovanej osoby a knihu vybrať srdcom. Ak by sa potom aj kniha nepáčila, tak nech je vám útechou, že ste do jej zaobstarania nevložili len peniaze, ale aj kus seba samotného. :)


Šťastné a veselé, želá

-Laya Mei-

(stážistka)

 

Kontakt

Časopis Abdon

casopisabdon@gmail.com

Vyhľadávanie

Fotografia použitá podľa Creative Commons FarbenfroheWunderwelt  © 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode