Recenzia na vybrané anime: Ookami Kakushi

06.12.2015 18:31

Som veľkým fanúšikom anime a ako taký správny fanúšik mám vo svojom počítači veľmi slušnú zbierku. Dnes sa však ukázalo, že to môže byť i nevýhodou, pretože som čelila ťažkému rozhodnutiu vybrať z nich len jedno jediné a to vám predstaviť.

Nakoniec som sa rozhodla pre vlčie anime Ookami Kakushi (Padlý vlk) s nádychom tajomstva, hororu i lásky, ktoré možno viacerí z vás nepoznajú. Ide o novšie anime z roku 2010. Má 12 kapitol, pričom každá má tradičných 25 minút. Na designe postáv sa podieľala Watanabe Atsuko.

 

Opening: FictionJunction: Toki no Mukou Maboroshi no Sora

Ending: Tsukishirube.

 

Príbeh sa točí okolo pätnásťročného chlapca Hiroshiho Kuzumi, ktorý sa so svojím otcom a mladšou sestrou Manou, presťahoval na vidiek do horského mestečka Jouga s bohatou, až legendárnou minulosťou nadväzujúcou na božstvo Veľkého vlka.

Presťahovali sa sem kvôli Hiroshiho otcovi, ktorý je spisovateľom a zapáleným okultistom. Vďaka legendám o endemických vlkoch, ktorý tu údajne žili, sa do tohto miesta zamiloval a rozhodol sa, že tu načerpá inspiráciu pre svoju ďalšiu knihu.

Mimo legiend je toto mestečko známe i kyslými pomarančmi Hassaku a slávnosťami, ktoré sa s nimi spájajú. Hassaku má však pre obyvateľov mesta veľký význam a bez neho by boli stratení. Žiaľ práve v dobe, keď sa Hiroshiho rodina prisťahovala, je úroda slabá a mnohí obyvatelia na to, v kombinácii s Hiroshiho prítomnosťou, doplácajú. Vďaka tomu sa z nášho hrdinu rýchlo stáva terč útokov a záhady sa kopia jedna na druhú, ak chcete vedieť ako sa to skončí, tak vrelo odporúčam.

 

 

Môj názor:

Ja osobne mám rada tajomné, hororové a trocha psycho anime, navyše zapojenie nadprirodzených bytostí je pre mňa atraktívne. Grafické spracovanie je skvelé a charaktery postáv sa mi tiež páčili, obzvlášť Isuzu a Nemuru. Túto sériu som teda zhltla za večer na posedenie a nebránim sa ani repete. :)

Pre mňa si toto anime vyslúžilo na stupnici od 1 do 5: 4 - veľmi uspokojivé.

 

-Laya Mei-

(stážistka)

 

autor obrázka: Laya Mei

 

Kontakt

Časopis Abdon

casopisabdon@gmail.com

Vyhľadávanie

Fotografia použitá podľa Creative Commons FarbenfroheWunderwelt  © 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode