Nový rok, nové predsavzatia pre blogerov

24.01.2016 13:01

Tak a je to tu. Čas novoročných záväzkov, čas keď si plní optimizmu kladieme nové ciele do nového roka. Platí to ako pre bežných smrteľníkov, tak aj pre nás blogerov.

 

Po obehnutí niekoľkých blogov som zistila, že v dnešnej dobe nás už nie je toľko ako v minulosti, ľudia od tohto zvyku pomaly upúšťajú, čo je škoda. Máme snáď strach z toho, že nebudeme schopní dostáť svojich predsavzatí? Naozaj by ma zaujímalo, prečo od tejto tradície rok od roka čoraz viac upúšťame.

Veru, je to mrzuté a preto vyzývam tých, čo si ešte žiadne predsavzatie nedali, aby tak učinili a snažili sa ho dodržať. Ten dobrý pocit z naplneného záväzku je na nezaplatenie.

 

Našťastie je tu stále zopár takých ako ja, čo majú ciele a sny a radi by si aspoň niektoré z nich v tomto roku 2016 splnili. A čo je dôležitejšie, neboja sa s nimi podeliť s verejnosťou.

Po dlhočiznom rozmýšľaní o tom, v akej forme vám ich zdelím som sa rozhodla vypracovať rebríček najčastejších novoročných predsavzatí. Prišlo mi to ako najvhodnejšia forma, ale vypracovať ho je naozaj náročné, chce to štatistiku a prejsť nespočet blogov. Navyše, predsavzatia blogerov sa nie vždy týkajú blogovania či samotnej témy blogov, čo situáciu mierne komplikuje, ale nejakým zázrakom som sa dopracovala k tomuto zoznamu želaní:

 

  1. Urobiť si viac času na blog. (To je skrátka klasika.)
  2. Viac sa venovať škole, zmeniť svoj prístup ku škole.
  3. Začať cvičiť, zdravo sa stravovať, viac sa starať o svoj zovňajšok.
  4. Viac sa venovať umeleckej činnosti, či už šlo o písanie, fotenie alebo kreslenie.
  5. Viac čítať.

 

A aby som bola fér, tak aj ja sa s vami podelím o svoje novoročné predsavzatia blogerky:

 

  1. Viac sa venovať všetkým svojim blogom. (Ako som vyššie napísala, je to klasika, ale nebudem sa vyhovárať, som nehorázne lenivá bytosť...)
  2. Venovať viac času písaniu vlastnej tvorby.
  3. Nakopnúť to v tomto roku na fóre.
  4. Vidieť aspoň 50 anime v roku 2016 a skompletizovať mangu Death note (K tomuto sa viaže zakúpenie nového externého disku, ten môj už plače, že ak to takto pôjde ďalej, tak dá výpoveď...).
  5. Kúpiť si a prečítať chýbajúce diely kníh v mojej zbierke- napísať o nich recenzie na blog.

 

Verím, že novoročné predsavzatia sú formou motivácie, hnacím motorom do nového roka, ale som za to, aby si ich každý napísal a dal na viditeľné miesto, kde sa mu budú tieto menšie i väčšie ciele pripomínať. To viete, najčastejším problémom nedodržaných predsavzatí je: Zíde z očí, zíde z mysle.

 

Záverom by som vám ešte rada napísala, že viem, aké ťažké je dodržať tieto predsavzatia, tak vám budem držať palce a fandiť vašej vytrvalosti, trpezlivosti a odhodlaniu.

 

-Laya Mei-

(stážistka)

 

Kontakt

Časopis Abdon

casopisabdon@gmail.com

Vyhľadávanie

Fotografia použitá podľa Creative Commons FarbenfroheWunderwelt  © 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode