Geekfest 2016

19.06.2016 20:12

 

Ak hľadáte zaujímavý spôsob trávenia voľného času a ste milovníkom nielen vedeckej fantastiky, spoločenských hier či populárnej a japonskej kultúry, ale aj dobrých kníh i kvalitných ručných výrobkov, zastavte sa u nás na kus reči. V priestoroch MsKC v Žiari nad Hronom sa v dňoch od 25. júna do 26. júna 2016 uskutoční prvý ročník celoslovenského festivalu s názvom žiarsky Geekfest, ktorého náplňou je ľudí rozveseliť, zabaviť aj vzdelať.

Posledný júnový týždeň tak netradične otvorí dobrodružnú letnú sezónu v banskobystrickom kraji a prinesie vám víkend v spoločnosti kreatívnych ľudí, známych osobností a vašich priateľov, s ktorými sa prichádzajúce leto má začať vo veľkom.

Organizátori a hlavní partneri podujatia, ktorými sú antikvariát Tuborgaha, MsKC v Žiari nad Hronom a mesto Žiar nad Hronom, si pre vás pripravili bohatý program pozostávajúci z komiksových a kaligrafických workshopov, filmového premietania, autorských čítaní a odborných prednášok s rôznorodou tematikou v duchu festivalu. Stretnúť sa tak budete môcť s Jurajom Červenákom, Janou Plauchovou, Jurajom Malíčkom, Luckou Závodníkovou i Brianom Terrerom. Svojou návštevou festival poctí  aj Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike, ako aj banskoštiavnický malý – veľký antikvariát Antikvariatik.sk, ktorý okrem kníh prinesie aj zberateľské veci pre všetkých fajnšmekrov dobových grafík a starých tlačí.

Priestory MsKC zútulní Čajovňa za rohom a sprievodné akcie v hernom duchu vám zase spríjemnia a vyplnia prestávky v programe. Pripravené sú pre vás aj súťaže s peknými vecnými cenami, ktoré do nich venovali hlavne naše slovenské vydavateľstvá Albatros, Slovart a Artis Omnis. Ale nájdu sa aj také, ktoré do súťaží venovali české vydavateľstvo Comics Centrum a Fantasy obchod Pandora.

Dvojdňový festival žiarsky Geekfest je jediný svojho druhu na strednom Slovensku. Nenechajte si ujsť zaujímavú akciu, o ktorej sa ďalšie potrebné informácie dočítate či už na hlavnej stránke podujatia (www.ziarskygeekfest.sk/), alebo na facebooku (www.facebook.com/ziarskygeekfest).

Vstupné:

dva dni (predpredaj) 8 eur / (na mieste) 12 eur

sobota alebo nedeľa 7 eur / (na mieste) 9 eur

Vstupenky si zakúpite aj v pohodlí vášho domova, a to prostredníctvom internetovej stránky MsKC Žiar nad Hronom (www.mskcentrum.sk/), alebo hlavnej stránky podujatia Ziarskygeekfest (www.ziarskygeekfest.sk/).

 

 

-tlačová správa-

 

Kontakt

Časopis Abdon

casopisabdon@gmail.com

Vyhľadávanie

Fotografia použitá podľa Creative Commons FarbenfroheWunderwelt  © 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode