Ako zaobchádzať s upírymi zubami

05.03.2016 00:00

 

Všetci to poznáme. Kníhkupectvá aj televízia je plná Twilight ságy, Upírskych denníkov, Upírskej akadémie a bezpočtu ďalších diel na túto tému.

 

Všetci teda vieme, ako sa s takými upírskymi zubami zaobchádza, najmä opatrne... A ako sa zaobchádza s tým, čo nám literatúra na túto tému ponúka? S veľkou rezervou.

Mám blog aj s touto tématikou a snažím sa na ňom venovať skutočnému vampýrizmu. Trocha by som sa tu teda o ňom rozpísala. Často sa totiž stretávam s otázkami na spôsob:

„Existuje Edward? Chcem byť ako on. Premeníš ma, ak si upírka, prosíííím?“

Dnes už to ani nepovažujem za vtipné, hoci kedysi som pri podobných komentároch váľala sudy pod stolom.

Takže tento článok síce nebude o ústnej hygiene vampýra, ktorá je rovnaká ako tá ľudská, no popíšem vám základné delenie vamýprizmu podľa preferovaného kŕmenia. Ja osobne ho v praxi nerešpektujem, lebo každý vampýr je schopný kŕmiť sa akýmkoľvek z uvedených spôsobov, ale pre popísanie je to najprehľadnejší spôsob.

 

Vampýr:

Vampýri sa rodia, žijú, množia a umierajú rovnako ako ľudia. Odlišnosť nespočíva v nadľudskej sile, ale ukrýva sa v energetickom systéme vampýra. Vampýri dostali do vienka dar energetickej manipulácie, ktorej by sa mali, od chvíle, čo začali precitať, aktívne venovať. Precitnutie je proces sebauvedomenia podstaty, keď má jedinec potrebu rozvíjať sa po duchovnej stránke a bez nejakého vonkajšieho podnetu sa dopracuje k poznaniu svojej podstaty.

 

Sanguinárny vampýr:

Kŕmi sa krvou z darcu. Darca sa o svoju krv s vampýrom delí dobrovoľne. Tesáky sa nepoužívajú, preferujú sa žiletky a nože. Krv je použitá ako médium k prenosu životnej energie.

 

Psychický vampýr:

Kŕmi sa životnou energiou z okolia, aury alebo priamo čakier obete. Pri kŕmení pracuje s vizualizovaným tendrilom, ktorý energiu zachytáva. Tendril je teda použitý ako energetické médium určené k prenosu životnej energie.

Tendril - ide o parazitický, eneretický úponok. Termín je prevzatý z botaniky. Tendrily má napríklad vinič.

 

Emocionálny vampýr:

V podstate sa jedná o psychického vampýra, ktorý sa vyžíva v emocionálnej manipulácii ostatných a snaží sa ich prinútiť k uvoľneniu väčšieho množstva energie. Používa sa vyvolávanie negatívnych energií, lebo tie človek prežíva intenzívnejšie a uvoľňuje teda viac životnej energie do svojho okolia.

 

Elementárny vampýr:

Ku kŕmeniu využíva energiu základných elementov ako zem, voda, vzduch, oheň a tiež prírodné javy (búrka, tornádo...).

 

Incubus/Succubus:

Termín prevzatý z démonológie, odkazuje na vampýra, ktorý preferuje kŕmenie počas pohlavného styku. Taktiež ide v podstate o psychické kŕmenie.

 

Latentný vampýr:

Jedná sa o neprecitnutého jedinca, ktorý má potenciál ako liečitelia a čarodeji. Ťahá ho to k poznaniu mystiky, rozvoju ducha a energetickej práci.

 

Premenený vampýr:

Nejde o častý druh. Ide o človeka, ktorého podstata bola zmenená, v prípade latentného jedinca prebudená. Premena prebieha po energetickej stránke. Uhryznutia a prípadného vykrvácania sa netreba báť. Zle vedená premena môže mať za následok vznik psychózy, nezvratné energetické porušenie, ktoré môže viesť ku vzniku nejakého ochorenia a v najhoršom prípade k smrti.

 

Tak, to by sme mali niečo o vampýrizme a o tom, ako je to s tými našimi zubami. Záver je, že čistý chrup je zdravý chrup a uhryznutia sa netreba báť, lebo dnes už nikto z vampýrov inak než energeticky nehryzie.

 

Bez názvu - 2.png

-Laya Mei-

(stážistka)

autor obrázka: Laya Mei

Kontakt

Časopis Abdon

casopisabdon@gmail.com

Vyhľadávanie

Fotografia použitá podľa Creative Commons FarbenfroheWunderwelt  © 2012 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode